Coop United
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

dobry Smuda

Go down

dobry Smuda Empty dobry Smuda

Pisanie  Admin Wto 31 Sty 2012, 10:36

Ciekawy wywiad z Maciejem Szczęsnym ukazał się w poniedziałkowym "Przeglądzie Sportowym". W zasadzie to prawie każdy wywiad z Maciejem Szczęsnym jest ciekawy, bo to inteligentny człowiek i zawsze ma coś do powiedzenia. Tym razem sporo było o Franciszku Smudzie.




REKLAMA Czytaj dalej





Generalnie, chociaż za Smudą jak wiadomo nie przepadamy, trzeba stwierdzić, że aktualny trener bramkarzy Korony Kielce nie mówi o nim źle. Z wrodzonej złośliwości przedstawimy jednak to, co nam pasuje, czyli jak Smuda nie umie mówić po polsku.

Wielu ludzi polskiej piłki, jak chociażby Artur Wichniarek, rozmawia ze Smudą tylko po niemiecku. Andrzej Grajewski robi to samo, podkreślając, że tego co selekcjoner mówi po polsku on po prostu nie rozumie. Szczęsny musiał, choć w Widzewie czasem bywało ciężko.

- Pierwszy mój trening w Widzewie, dopiero zdążyłem się z nim przywitać, przedstawić. Usiadłem na skraju ławki rezerwowych . Franek stał za mną i słyszę, jak mówi, że na treningu zajmiemy się "rzutyma rożnami". Po chwili poprawia się, że "rzutami rożnyma". Naprzeciwko mnie siedzi Tomek Łapiński i kręci wąsa. Wiedział, co będzie grane więc nakrył twarz dresem. Po oczach widziałem, że prawie sika ze śmiechu - opowiada Szczęsny "PS".

- "Łapa" wprowadzał mnie w pewną hipnozę, aż w końcu doprowadził mnie do braku kontroli nad sobą. Zbiegło się to z tym, że Franek postanowił zakończyć swoje męczarnie. "Będziemy pracować nad rzutyma rożnyma. A ch... z tym. Zajmiemy się kornerami". Spadłem z ławki. Leżałem na brzuchu i wyłem, zasłaniając się tylko, żeby głową nie walnąć w posadzkę. Dusiłem się ze śmiechu, nie mogłem złapać powietrza. Franek stanął nade mną okrakiem i zasyczał tak, że zobaczyłem wszystkie jego żyły. "Kurrrrrr... kurrrrrrr...". Tak się poznaliśmy... - dodaje ojciec bramkarza Arsenalu.

Cóż, my pamiętamy wywiad z tamtych czasów dla jednej z telewizji. "Nie ma grzyb". Trzeba przyznać, że od tego czasu Smuda awansował z poziomu A2 "pre-intermediate" do B1 "intermediate". Gratulujemy.

Roman Koń
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 232
Join date : 14/10/2010
Age : 43
Skąd : Purfleet

http://coopunited.keep.pl

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach